Novinky 2009

 

19.-23.10.2009 Intenzivný tábor Praha, trenér T. Grygar

Aby toho nebylo málo zustali sme ješte pět dnu trenovat s Tondou. Nikdy jsem neměla možnost pod ním trénovat a velmi jsem byla zvědavá. Hlavně protože jsou na neho ruzné ohlasy. Někteří hovorí, že super, nekteří že ee. Sama jsem se přesvědčila, že jeho tréninky jsou perfektní. Jako dlouholetý trenér má opravdu vela zkušeností a vela poznatkou. Za týden jsem se toho vela naučila a doufám, že tyto zkušenosti využiju hlavně jako psovod.

Video JammyTajFezzyKyya

 


17.-18.10.2009 Trénink trenérou Praha

Už druhým rokem sme se zučastili velmi poučné akce. Na této akci se zučastilo několko zahraničních trenerou s ruznými zkušesnostmi, možnosti vedení po parkúru a ruznými otočkami. Ve zkratce např. z Holandska, Belgie, Finska, Ruska. Ješte teď se snažím v hlavě uspořádat všecky informace.

 


Ze života dětí našich psou

A Lyric Mystique Near Future - uspěšně zvládli zkoušku ZOP!!!

Admit Beauty Near Future - uspěšně zvládli zkoušku ZVV1!!!

Claisy Biely Tesák - závody v Dog Dancingu
5.9. Praha skúška:HTM2 veľmi dobře

Skúšky dog dancing

9.10. - 3.miesto

10.10. - 2.miesto

11.10. - 6. miesto

12.10. - 3. miesto

 

K super výsledkum gratulujeme!!!


26.9.2009 Národná výstava psov Prešov

Po niekolko rokoch sa obnovila činnost organizátorou z Prešova a vznikla z toho naprosto úžasná výstava. Presné načasovanie, naprosto všetko promyslené až do detailou, super plocha na parkovanie i priestory na vystavovanie. Navštevníci se moc neplantali mezi vystavovatele. Mali dostatek pristoru okolo na tribunách. Záverečné sútaže začali ukážkami tanečnej skupiny a šikovnéj dvojice majitelky a psíka. Po predstavení rozhodcou, zaznenie Slovenskej hymny a vystavenie psikou prvé čiasti vystoupila i naše kamarádka Monika a Dreamko v tanci zo psom. 

______________________________________

A co bych povedala o kruhu borderek a samotnom vystavení mých psov. 
Ve výstavnom kruhu sme sa tentokrát sešli hlavně agiliťáci s východu plus borderka s ČR.
Jammy svoj posledny CAC bohužial nezískala (vypelíchaná ako kurča), Kyyenka bola veľmi šikovná a poslušná takže som bola spokojná. Vystavila som i Fezzykova syna Coltíka. Coltík je veľmi dominantní psík s vysoko noseným chvostom, ale v kruhu sme všetko zvládli a bola som rada, že ma vnímal, krásne klusal a nesnažil sa udelat nejaku hluposť. Pomohlo nám i to, že bol v kruhu sám. 
A teď výsledky:
NVP Prešov, rozhodca Korózs András HU

Dancing Jammy Svěží Vítr - Výborná 2

Clair Biely Tesák - Výborná 1, CAC, Vítaz Slovenska, BOB

Colt Biely Tesák - Velmi dobrý (kvoli vysoko nesenemu chvostu :o()
_________________________________________

Keď že Jano nemá moc rád výstavy pomáhal s ukážkami agility klubu KPKA. S klukama bol velmi spokojný a určite neurobili ostudu. Více už na fotkách ZDE. Autor fotek Rastiovci.
 

 


19.-20.9.2009 Trénink Hodonín - trenér Já

Opeť som bola pozvána do Hodonína jako trénerka. Hanička nesklamala jako super organizátor. Jedlo, pitie, spaní, zábava a super lidi boli samozrejmosťou :o) Haničko já i Jano ti moc ďakujeme za pohostinnost. Lidičky boli suproví a veľmi šikovní. Spoznala som aj nové kamarády, veľmi výřečné dieťa a nedávno narozenou holčičku (která bude taká krásna ako ja :o))
Byla som ráda že som mohla videt opeť detičky po Tajovi (Mysty a Aika) a od Fezzyka (Coltíka).
Deťičky jsou to šikovné a prajem majiťelom veľa daľšieho úspechu pri výcviku.

Fotky najdete od Kamilky a Martina ZDE za ktore ďakujeme.

Krátké video s tréninku JammyFezzyKyya.

 


12.-13.9.2009 Agility preteky SPAM - Myslava

Tieto preteky sme organizovali a já do toho mala behat s tromi psami. No v sobotu som si to vyzkušala a v nedéli som si už zabehla iba posledny jumping. Obojí se prostě nedá stíhát aby som nebola uplne KO. Více info ako výsledky a článok najdete na sránkách klubu SPAMu.

Naše výsledky najdete tak jako stále.

 


5.9.2009 Klubové preteky SPAM

Máme za sebou zase další super den ze super priatelmi. Díky daždi sme opeť intenzivne debatovali, ale i behali dva jumpingy. Prvy bol oficialny, druhý už iba treninkovy. Krásné výsledky si môžte popozerat v agility vysledkoch. Fotky z vyhodnotenia ZDE.

 

17.-23.8.2009 Stretnutie kamarátou Lukášov, brácha Praha, rodiče Ostrava

Už tretí rok sme mali možnosť dôjsť na tréning k Honzovi Smočkovi a holkám Lerlovým. Aktívne trénoval iba Fezzynko a Kyyenka s Shaimy. Jammy a Taj kvôli utŕženým drapkám behali až ke konci. Mimo tréningu sme sa podívali aj na Ještěd, do centra Liberce a do nákupného centra kde sme si nakúpili spustu krásnych veci. Celý týždeň utiekol rýchlo ako vždy ale naše voľno pokračovalo. V sobotu sme sa zo všetkými rozlúčili poďakovali za príjemne strávené dni a vyrazili smer Praha za mojim bratom. Tam sme dostali kurací guláš s cestovinou a vyrazili sme s hafanami na prechádzku. Jak sme unavili naše šalené borderky tak sme mohli isť opäť po nákupoch. V českú sa tak lacno nakupovalo že som sa nevedela zastaviť. Nedeľu sme trávili pre zmenu v Ostrave u mojich rodičov a na obľúbené činnosti môjho oca a to rybolovu. Taj s Fezzykem boli také spokojní lebo pásli prút. Holky neposedy sme boli vyplávať a vybehať. Domou sme sa vrátili v pondelok úplné unavení ale s dobrým pocitom že sme toho zase toľko prožili. Ďakujem všetkým za tréningy alebo proste len za to že sme mohli byt s Vami.

Fotky s tréninku zde.

Fotky s prochádzky na Ještěd zde a fotky z navstevy kasareň Liberec a cetra zde.

 


15.-16.8.2009 Agility preteky Korneuburg Rakousko

Preteky to boli zaujimave jak konkurenciou tak mžnosťou si zabehat v hale aj na tráve. Bolo super si zazávodit s tak vynikajúcími timy. Jammy si utrhla drápek takže pretekal Jano s Tajem a ja s Fezzynkem.

Výsledky najdete jako vždy. 

 


8.-9.8.2009 Intenzivný trénink SPAMu

Tento víkend sme trávili na cvičáku KPKA abychom si poriadne potrenovali. Čakali na nás zonové prekážky, zrycholovanie slalomu ale aj prace na parkuru. Ďakujem všem za super stretnutie, pohodičku a teším sa na další, ktoré se rychlo blíží :-) A co naši hafani.

Stále ma mile prekvapují. Ať je to v rychlosti, šikovnosti, alebo ve skokoch. Jsou to naše šikulky.

Foto Kelo

Foto Martin

Za fotky ďakujeme.

 


1.-2.8.2009 Agility preteky KPKA Košice

Náš klub SPAM se snažil KPKA pomáhat ako sa dalo a nakonec z toho boli pekně zorganizovane preteky, ktere šlapali bez problémou. Roman L. pomáhal se zapisováním výsledkou a jejich tištění takže i toto bolo hned po dobehání pretekárou. Jano s Tajem behali tak ako stale, proste ideme a bezime nic neřešíme. Já sem se dozvěděla že já se zase snažím moc proto mi to nejde. Tak to chce asi něco mezi :o)

Výsledky najdete v samostatném odkazu.

Foto Rastyovci sobota a nedeľa

Ada sobota nedeľa

autori Lukáš Egl, Miloš Jaško foto zde

za všetky fotky ďakujeme.

25.-26. 7.09 Intenzivný trénink Ostrava - trenér Ja a Efka

 


20.7.2009 Novinky ze života potomkou Fezzyka a Taje

Dětí po Fezzykovi

 

Claisy Biely Tesák

18.7.2009 Dog dancing závody

Kategorie freestyle 3.místo!!!

Kategorie Heelwork to music 2.místo!!!

19.7.2009 Zkoušky dog dancingu

1.stupeň splnila na výborně s titulem Master of Dogdancing 1

 

Děti po Tajovi

 

A Lyric Mystique Near Future

23.5.09 Splněna zkouška ZZO

18.7.09 Agility závody Svojanov - Setkání Border collie

Open agility - 3.místo!!!

Open jumping - 1.místo!!!

Součet - 1.místo a titul Mini Mistr!!!

 

Angel Face Near Future

23.5.09 Splněna zkuška ZZO

 

Admit Beauty Near Future

4.7.09 Splněna zkouška FPr1 na 95 bodu

13.7.09 Vyšetření klinické CEA, PRA, C, LL, GONIO výsledek negativní

 

Any Dreariness Near Future

4.7.09 Neoficialní závody Čebín

Agility 1.místo!!!

Jumping 4.místo

 

Atlanta from Near Future

Vyšetření DKK 2/2

 

 


 

11.-12.7.2009 Kvalifikačné preteky

Zabojovala som a rozhodla to s boľavou nohou všetko aspoň vyskúšať. Trate boli ozaj ťažké, takže som mala radosť i s malých drobností. Prvý deň som behala s Jammy aj Fezzykem. Druhý deň už iba s Jammy aby som si ušetrila nohu aspoň na jeden poriadny beh. Behala som pomaly, kulhala som takže som čakala že moji psy z toho budú zmätení oveľa viac. Boli však veľmi šikovní a pracovali čo sa dalo a čomu rozumeli. Jammynka dokázala krásne pracovať na diaľku což mi urobilo obrovskou radosť. Nezhadzovala a sústredila sa oba dny. Čo viac by som si mohla priať :o) V nedeľu boli behy oveľa lepšie lebo som si nohu obviazala a všetky 4 behy sme dobehli. Hura!!! Bola to dobrá skúsenosť do budúcna, nervy boli, horko bolo, ale i tak som sa snažil dať zo seba čo najviac a myslím že to urobila i Jammynka s Fezzynkem. 
Veľmi by som chcela poďakovať Janovi, ktorý stál pri mne po oba dny. Zo všetkým mi pomáhal a zorganizoval aj moji oslavu narodenín. Ďakujem všetkým za dobrou náladu :o)

Těším sa da buducí rok.

Vybraným tímom gratulujeme a budeme držet pěsti ako každý rok!!!

 


 

4.-5.7.2009 Agility preteky Jaklovce

S tábora sme se vraceli už v piatok po obedě abychom stihli podpořit preteky v Jaklovciach. Preteky to boli samozrejme super zorganizovane ako každý rok. Bohužial som si zabehla iba prvý parkur s Jammy. Pri druhom mi sval na noze nedovolil vybehnout. Takže natažený sval me odrovnal na cele preteky. Nějak som sa zabudla rozcvičit pred behom a tak to vzniklo :o( No snad se mi noha zahojí natolik abych mohla na další víkend štartovat v kvalifikačkách. Jano tentokrát zvládnul zabehnout i nejaký ten beh tak se kuknete do výsledkou.

28.6-3.7.2009 Agility Tábor - Martina Klimešová

Na tento tábor som sa veľmi tešila. Martina mi už skvôr pomohla vyriešiť zhadzovanie latek tak som sa tešila, že mi ukáže spoustu nových vecí.

Bohužiaľ týždeň pred odjazdom sme sa dozvedeli, že Jano nebude môcť isť kvôli práci. Bolo mi to veľmi ľúto, lebo s Janom na extra dovolenky nejezdíme. Takže voľný čas trávime tréninkom agility. Našťastie ideme ešte na jedno agility setkanie tak si to vynahradíme. Miesto Jana zomnou nakoniec išla kamarátka a členka nášho klubu Lenka s bearded colliou Amy.

Já za týždeň nabrala o pravdu veľa nových skúseností, noviniek a možnosti vedení psa na parkúru. Naučila som sa poriadne FO a nájsť najvhodnejší drahú psa i psovoda.

Shaimynka sa naučila krásne zastavovať na zóne, už mnohom lepe skáče a neodmeruje. Niekoľko krát jej bolo aj tleskané za krásnou provedenou sekvencii :o) Mám o pravdu veľkou radosť z jej pokroku.

Jammynka sa učila spustu nových vecí na ktoré nebola zvyknutá takže jej to vôbec nešlo, ale myslím, že to čím skôr pochopí a bude rovnako šikovná ako Shaimynka :o) Snáď aj to odložení dovedieme natrénovať konečne poriadne. Kyyenka sa učila krátke sekvencie na radosť a rýchlosť. Naučila sa privolanie na prechádzke. Zatiaľ čo stále nezvládame je odvolanie od cudzie loptičky :o( Ale keď dôjdem dostatočne blízko tak aj zareaguje a aspoň sa na mňa pozrie :o) což je super pokrok.

Jano za týždeň také urobil veľký pokrok. Obrúsil, namaľoval a upravil bránu. Teraz je krásna červena s plastom :o) Jano si proste šikulka.

Ďakujem Martine za super tréning a tešíme sa na ďalší stretnutie. Ďakujeme Karlovi za super jedlo, ktoré bolo o pravdu dobré.

Ešte by som chcela Martine poďakovať za jeden extra zážitok a to za úžasnou projížďku na koni. Vyjižďka trvala asi hodinu, chodili sme, klusali aj cválali. Poslední klusaní sme dokonca mali za neuveriteľného dažďa. Proste ako vo filmu :o) Nespadla som za což môjmu koníčkovi ďakujem. Bolo to super!!!

 


 

25.6.2009 Jammy slaví své 3.narodeniny!!! Prajeme vela zdraví, lásky a čisté behy!!!

 


 

22.6.2009 Jano oslavuje narodeniny!!! Prajememu vela zdravia, lásky a vela nabehaných parkurú!!!
Dort

 


13.-14.6.2009 Mistrovství BCCCZ Česká Skalice

Dlouhá cesta, velmi náročné pretěky a žádný volný čas na zábavu a pokec. Snad jen večer, ale to sme byli opravdu hodně unavení. Dobrou náladu sme udržovali pomocí rodiny Lukačových.

Výsledky v samostatnom odkaze, videa taky.

 


 

6.-7.2009 MSR border collií Kamený Mlýn, Bratislava

Na borderkách bolo jako vždy super. Parádní prostredie, kamaráti, super preteky. Rozhodkyně tentokrát přitvrdili až na Ivetu Lukáčovou :-) Její parkury boli po oba dva dny jumpingy. Sobotní bol paradní běhavý, u nedelního sme využili spoustu otoček.

Rozhodkyne pani Gabriele Steppan (A), Alice Glöcknerová (CZ) stávali záludné, ale přitom behavé parkury. Naučili sme sa díky tomu spoustu nových informací. V sobotu se nám darilo mnohem více. S Jammy sme si rozuměli, na zónách se krásně zastavovala. Fezzynko mal trochen smolu. Keď že sa veľmi zrychlil mali sme problém v odmítačkách. Nějak nedokázal taky rychle zpracovat nožičky :o)

Jano s Tájem behali jako vždy na plno sem tam s diskvalifikací. Dolezité však je že s radostí.

Ďakujeme organizatorum a rozhodcom za super víkend na ktorý se z radostí těšíme aj na další rok.

Výsledky v samostatném odkaze.

 


5.6.2009 CVP Senec

Dancing Jammy Svěží Vítr - Výborná 2, res. CAC

Clair Biely Tesák - Velmi Dobrá

Carmina Beily Tesák - Dobrá

 

30.-31. Intenzivný trénink agility Hodonín trenér Já :o)

 


29.5.2009 Šteňátka

Fezzynko nakryl fenečku Amy Hear Angel a pred nekolko hodinami se narodili 4 nádherné a zdravé šťeňátka.

A barvičky :o) Fenečka hnědá, a tri kluci černo bilý.

Fenečka porodila cisarskym rezom. Je v poriadku aj ze štěňátky.

 

Náhoda chcela, a asi trochen štastie chcelo, abychom štěňátka videli hned první den. Zajtra mám totiž trénink v Hodoníne a už dneska jsme se s Janem vypravili. V aute nám prišla sms, že jsou štence na sveťe. Trochen sme upravili trasu a za necelou hodinku sme boli na mieste. Prcci boli naprosto užasní a akční. Hlavně hnedoučka fenečka :o) Moje favoritka.

Prajeme maminke aj prckum vela zdraví a budeme sa hlásit v pondělok, kdy je jedeme zase navštívit. Samozrejme budou už aj fotečky.

 


 

27.5.2009 Zdraví

Syn našeho Fezzyka Colt Biely Tesák

DBK 0/0 

DLK 0/0

CEA/PRA, glaukom negativný

 

Janičke a Coltíkovi gratulujeme!!!!

 


20.5.2009 Potomci našich hafíku

Angel Face Near Future - nové video s tréninku

Admit Beauty Near Future na závodech

16.5.Závody podle IPO-V 2.místo!!!

9.5. Závody podle ZZO 8.místo

 


18.5.2009 Zdraví

Další naši psy boli klinicky vyšetreni na CEA/PRA, Glaukom a další.

Artur Border Town - negativný

Fezz Easternboy Black Chevers- negativný

Dancing Jammy Svěží Vítr - negativná

 

Artur Borde Town "Taj" bol ve svých sedmy letech zrentgenován na DBK.

Jeho výsedek je DBK 0/1 bez artrozy s úhlemy 105/104!!!

Má stále krásné zdravé klouby.

 

Pre info:

Určitě si nechavejte psíka zrentgenovat na pracovisku nejlepe tam kde vám to hned i zhodnotí. Tito veterinári vedia ako mají psa pri vyšetrení položit, nastavit a ako držat zadné nohy. Radeji investujte než aby vám psíka špatne zrentgenovali. Bohužial i tato skusenost ma vela naučila.

 


16.-17.5.2009 Intenzivný trénink Bratislava, trenér Iveta Lukáčová a celé pedigree.

Po každé keď niekam ideme získame veľa nový informácii a skúsenosti. Inak to nebolo na cvičaku AK Pedigree. Členove Pedigree nás za ty dva dny veľa naučili. Dobré vzťahy, pohoda na cvičáku, pomoc na parkúru. Peťo a Iveta ako tréneri nás zahlcovali informáciami a zaujímavými sekvencemi i parkúry. Ivetke musím aj poďakovať, že mi pomohla i ako trénerovi vo stavbe parkúru.

Roman opäť pripomenul, o čom agility vlastne sú. Je to hra človeka a psíka. Tak odporúčam aj všetkým ostatným, hrajte si na parkúru, bude vám lepšie.

Sobotní guláš bol výborný a nedeľní grilovačka tak isto :-) Jediná hrôza bola vo forme komárou.

Čo viac dodať, víkend bol fajn a mi sa tešíme na ďalší takéto stretnutí.

Takže ješte raz veľké vďaka.

Viacej na fotografiach.


8.-10.5.2009 Intenzívny tréning agility

Tréning prebiehal na cvičáku KPKA za čo veľmi ďakujeme Renči. Počasí nám vyšlo, parta ľudí bola parádna. A čo viac, všetci boli šikovní.

Foto Rustyovci, Foto Kelo.

Za fotografie veľmi pekne ďakujeme.

 


 

1.-3.5.2009 Intenzivka + výstava

Pátek, sobota sme sa zúčastnili intenzivky s Luckou Dostalovou.


CVP Banska Bystrica, rozhodca M. Krinke

Dancing Jammy Svěží Vítr "Jammy" - Výbroná 3

Clair Biely Tesák "Kyya" - Výborná 1, CAJC !!!

Colt Beily Tesák "Colt" - Velmi dobrý 3

-----------------------------

Zkoušky z výkonu

Admit Beauty Near Future "Aiko" - splnil BH

Atlanta from Near Future "Mia" - splnila ZZO

----------------------------

Pozdě ale preca k nám došla super zpráva. Další fenečka po Fezzykovi zazižla svoj prvý úspech a to v tanci zo psom.

28.3.2009 2.Inernationales Walldheimat Dogdance Turni (Rakusko, Langenwangen)

Trieda prebeginner/funklasse

Classy Biely Tesák - 1.místo!!!

 

Všem hrozně moc gralutujeme!!!

 

 

22.3.2009 Agility závody Anička Košice

Včera jsme se zúčastili agility pretěkou na Aničke. Paní rozhodčí byla Pappné-Fejes Zsuzsanna (HU) . Její parkury byli velmi pekné a běhavé. Takže jsme si potrénovali rovinky a práci nohou. S Fezzynkem jsem splinila přestup do A3, což nás velmi těší. Jano s Tajem běhali velmi hezky, bohužel malé nedorozumění vedlo k diskvalifikaci. Jammy byla první běh pěkně soustředěná, ale také to byl jediný běh :o) Jde vidět, že těd už musíme trénovat hlavně na závodech.

Výsledky v samostatném odkaze.

Za fotky děkujeme Zuzke. Foto zde.


15.3.2009 Agility ukážky Trebišov

Jano a naši psy boli na ukážkách agility. Více na fotkách.

 

14.-15.3.2009 Agility

Vrátila jsem se, ze super víkendu stráveném ze super lidma v Kyjově (ČR)

První fotky zde, za které děkujeme Haničce. Dalš fotky zde, dakujeme Vendulce.

Článek v akcích.

-----------------

Po tréninku jsme ještě zvládli trochen tanec ze psem a ikdyž Alča pracovala s Tajem poprvé v životě boli i s Lussy super trojka :o) Ale zhodnoťte sami na krátkém videu zde.

 

vsichni

Tajove dětičky, nejsou krásní :o)

deticky


7.-8.3.2009 Agility

Máme za sebou intenzivní trénink agility s Luckou Dostálovou. Povídání v akcích.

 

Video Jammyvideo Shaimy


 

 

1.3.2009

Další nové fotky - zde

27.2.2009

Nové fotky - zde


26.2.2009 Propozice

Přidány propozice na intenzivný trénink agility v Kyjově. Více info v sekci chystáme se.

 


 

Nové fotky z naší procházky - zde

 


 

 

24.2.2009 Narozeniny

Fezzy "Fezz Easternboy Black Chevers" oslavil své 5. narozeniny

Fezzynkovi prajeme vela zdraví, radosti a plnnnnnooo krasných dětí.

 


 

14.2.2009 Sníh, sníh a zase sníh + Valentain :o)

Nové fotky zde.

 


 

6.2.2009 Narozeniny

Taj "Artur Border Town" oslavíl své 7.narozeniny
Tajinkovi přejeme vela zdraví a radosti při agility.


 

3.2.2009 Výstavy

Fezz Easternboy Black Chevers "Fezzy"

obdržel certifikát Šampiona Slovenské Republiky.

21.1.2009 Zdraví

Secret Weapon Never Never Land "Shaimy"

DBK 0/0 (HD A), DLK 0/0 (lakte)

Práve se vracíme domu od veterinaře a já s radosti pisu tyto informace. Určitě si každý zažil tyto nervy a já jsem ráda, že už to mám za sebou.


A druhá super zprávička je že do naší chovatelské stanice přibyla další fenečka. Clair Bielý Tesak po našem Fezzykovi. Vice info a fotek brzo. Ale máte se na co těšit. :o)